top of page

Pediatrik Protez Çözümleri


Bebekler ve çocuklarda protez, yetişkin insanlara nazaran özel bir yaklaşım gerektirir.

Onların gelecekte fiziksel durumu, psikolojileri, aktivite seviyeleri ebeveynleri ve uygulamayı yapan protez teknikerine bağlıdır. 

Fiziksel büyümenin hızlı olması, sınırlı iletişim becerileri nedeniyle pediatrik hastalar aileleri tarafından sık ​​sık protez merkezini ziyaret etmeli fiziksel büyüme ve gelişimine göre protezini kontrol ettirmeliler.

Yaklaşık 18 yaşına kadar bebeklerin veya çocukların yılda en az bir kez, yeni bir soket değişikliği ve revizyonu ile birlikte protez  protez boy ayarı yapmak da gerekebilir. Bu değişiklikler için çocuklarda minimum 3 ayda bir, bebeklerde her ay Doktor, Fizyoterapist ve Protez Teknikeri tarafından değerlendirilmelidir. 

çocuk protezi doğuştan el kol parmak ayak bacak
diz protezi çocuk pediatrik sakat takma ayak takma bacak

Total Knee Junior

Total Knee Junior; güvenlik, doğal hareket, yürüyüş kolaylığı ve estetik görünümü bir arada sunan oldukça sağlam bir diz eklemidir. Bu diz eklemi doğal bir yürüyüşün yanında çocuklar için son derece güvenlidir. Çok akslı olması nedeniyle doğal diz fleksiyonunu 160 dereceye kadar yapar.

  • geometrik kilitleme sistemi ile oldukça güvenlidir.

  • Direnç ayarı yapılarak doğal yürüyüş saplar.

  • Boy ayarı yapılmasına olanak tanır.

  • Düşük yapı yüksekliği ve ince profili sayesinde oldukça estetikdir.

diz protezi çocuk pediatrik sakat takma ayak takma bacak

3R66 Diz eklemi

175 derecelik geniş fleksiyon açısı ile birlikte, çocuğunuz çömelebilir veya diz çökme pozisyonu alabilir bu esnada entegre rotasyon sistemi sayesinde protez ayağa dışarıya dönme imkanı sağlar.

diz protezi çocuk pediatrik sakat takma ayak takma bacak

Flex - Foot Junior

Çocuklar yetişkinlere göre daha enerjiktir. Bu nedenle enerji geri dönüşünü sağlayan ürünler onların aktiviteleri ile daha uyumludur. Karbon ayak çocuklar yürürken topuk temasında enerji depolar ve parmak ucu ayrılışında kullanıcıya geri kazandırır. Yürürken oluşan şok etkisini emerek omurgada oluşan basıncı azaltır.

bottom of page