top of page

Dirsek Üstü Kol Protezi Çözümleri

Dirsek üstü kol protezleri;

kol protezi dirsek protezi el protezi takma kol bilek protezi parmak protezi
myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

Utah Arm3 Elektronik Dirsek

Elektronik olarak çalışan dirsek eklemidir. Tüm elektronik eller ile uyumludur. Dirsek ekleminin bükülme ve açılma hareketini elektronik olarak bandaj gerektirmeksizin yapabilir. El bileğine rotasyon eklenebilir. Değiştirilebilir batarya sayesinde kullanıcıyı daha bağımsız hale getirir. 

myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

Dynamic Arm

Dirsek üstü amputasyonları özel bir durum oluşturur, çünkü elin işlevlerinin yanında dirseğin fonksiyonlarının da protez tarafından yerine getirilmesi gerekir. DynamicArm dirsek eklemi, özel teknolojisi sayesinde hareketlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar. DynamicArm, kaslarınızdan gelen sinyallerle kontrol edilir ve bir elektrik motoru ile çalışır. DynamicArm kontrol birimi, kas sinyallerini aynı zamanda protez ele de aktarır ve elin açılıp kapatılmasının yanında rotasyonu da sağlanır. DynamicArm'ı gerip bükebilirsiniz de...DynamicArm'ın Ottobock VariPlus Speed eli ile kullanılması tavsiye edilir. VariPlus Speed protez el, diğer ellerden 3 kat hızlı açılıp kapanabilir. DynamicArm ve VariPlus Speed bileşimi protez, nesneleri rahatlıkla tutmanızı ve kavramanızı sağlayarak iş hayatınızı, günlük yaşantınızı ve boş zamanlarınızı aktif yaşamanızı sağlar.

myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

İ-Limb Ultra Revolation

BI-limb Ultra Revolution kullanıcıları akıllı telefon aracılığıyla 24 kavrama şeklinden herhangi birini kolaylıkla seçebiliyor! Eli ayrıca kaslardan gelen sinyaller ile çalıştırmak da mümkündür.Bilekteki elektrotlar kaslardan gelen sinyalleri alır ve bu sinyaller elin içerisindeki bir sistem ile ele aktarılır. Bu sinyallerin ele aktarılması sonucunda hastanın elinde daha önceden ayarlanan hareket görülür.Parmakların tümü eklem seviyesinde bükülebilir ve tutulan nesnenin şekline ve yapısına göre şekil alabilir. Biyonik eli klavye kullanmaktan tutun da ayakkabı bağlamaya kadar birçok farklı işlev için kullanabilirsiniz.Siyah ve natürel renklerde gelebilen el, hastanın belirli bir süre hareketsiz kalması halinde doğrudan doğal duruş pozisyonuna geçer.

myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

İ-Limb Ultra 

İ-limb ultra, klasik el protezlerinin ötesinde bazı ilave özellikler sağlayan çok artikülasyonlu bir cihazdır. Durma algılama özelliği ve parmaklardaki motor sistemi nesnelerin hassas bir şekilde kavranmasında yardımcı olur.Vari-grip özelliği kullanıcı ihtiyaç duyduğunda daha yüksek bir kavrama kuvveti sağlar. Ayrıca bu özellik sayesinde kavrama kuvveti de arttırılabilir.Otomatik tutma özelliği, kullanıcının nesneyi tutmak için verdiği sinyali algılamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu tetikleyici tutma sinyalini algıladığında parmaklar nesnenin çevresini sararak kapanır.Çok çeşitli el pozisyonları ve kavrama şekilleri hastanın bir işi yapması için en uygun pozisyonu seçmesini sağlar.Biosim yazılımı sayesinde protezin her hasta için özel bir şekilde uyarlanması mümkündür.

i-limb ultra elin özellikleri:

Harici güç kaynağı

Her parmak tam olarak açılabilir; beş artikülasyonlu parmak mevcuttur.

Başparmak manüel olarak döner.

Uyumlu kavrama

Vari-grip özelliğiOtomatik tutma (kayma tespiti) özelliği

Otomatik kavrama şekilleri ve el hareketleri

myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

Michelangelo Hand 

Dünyada Başparmağı elektronik olarak pozisyon değiştirebilecek şekilde üretilen eldir. Michelangelo protez eli inanılmaz teknoloji üzerine inşa edilmiştir oldukça doğal bir tasarıma sahiptir.Size elinizi hareket ve günlük görevleri daha kolay ve doğal her türlü yapmak için daha fazla imkan tanımaktadır. 7 farklı kavrama pozisyonuna sahiptir.

myoelektrik biyonik bionic hand biyonik el biyonik kol

BeBionic 3 

Parmakları bağımsız hareket edebilen el sistemi, minik ebata sahip objeleri kavrayabilme özelliğine sahiptir. Tercih edilebilen farklı modlar sayesinde kişi istediği zaman mod değişikliği yaparak farklı tutma ve kavrama seçeneklerini kullanabilmektedir.

biyonik ayak biyonik bacak fiyatları biyonik el biyonik el fiyatları biyonik el fiyatlari biyonik el protezi biyonik el yapımı biyonik kol biyonik kol fiyatları biyonik kol fiyatlari biyonik kol protezi biyonik parmak biyonik protez biyonik protez el fiyatları biyonik protez el fiyatlari el protezi el protezleri fiyatları el protezleri fiyatlari elektronik protez kol fiyatları elektronik protez kol fiyatlari hareketli parmak protezi kol protezi kol protezi fiyatları kol protezi fiyatlari kopan parmak protez myoelektrik kol protezi parmak protez parmak protez fiyatları parmak protezi parmak protezi fiyatlari protez el protez el protez el protez el protez el fiyatları protez el fiyatlari protez el kullanımı protez el kullanimi protez kol protez kol 31 protez kol çeşitleri protez kol fiyatları protez kol fiyatlari protez parmak protez parmak fiyatları protez parmak ucu protez parmak yapan yerler silikon el silikon parmak protez fiyatları silikon parmak protezi silikon parmak protezi fiyatları takma bilek takma dirsek takma el takma kol takma parmak dirsek altı protez dirsek üstü protez omuz protezi robot el elektronik dirsek 2 kanallı protez  kanallı protez 6 kanallı protez Biyonik protez Ottobock Össur Bebionic Be-bionic Touch bionics Biyonik Bionik

bottom of page